Ankara Etiket Baskı

Ankara Etiket Baskı

Ankara Etiket Baskı, sticker baskes, bir ürünün üretildiği tarih ile bilgilerinden, ürünün hangi firmaya ait olduğuna kadar üzerinde firma iletişim bilgilerinin olduğu veya sadece reklam olan, kendinden yapışkanlı baskılı materyallerdir. Kendi içinde kapatıcı, barkodlu, fiyat etiketi, şeffaf ve içten yapışmalı olarak çok fazla çeşidi vardır.

Ankara Etiket Baskısı, firmaların aynı zamanda reklamını yapmakta olduğundan tüketiciye kalite duygusu veren olgulardan biridir. Tüketici nezdinde başarılı reklam kampanyalarında en önemli baskılı materyallerdir. Etiketler, yapışkanlı ve yapışkansız olarak iki şekilde basılmaktadırlar. Yapışkanlı etiketler, kuşe kağıttan veya 1.hamur kağıttan serigraf baskılı veya ofset baskılı olarak baslımaktadır.

Damla etiketler, yani yapışkansız etiketler, tekstilde kıyafetlerin üstüne veya bir zemine yapışkanla tutturularak kullanılan etiketlerdir. Kağıt etiketler, dış ortamda kullanılması tavsiye edilen etiketler değildir. İç mekanlarda ve güneş almayan yerlerde kullanılmaktadır.

Genelde kuşe kağıt kullanılarak baskı yapılmaktadır. Fazla adet olduğundan ve toplu olarak basıldığından, maliyetleri daha düşüktür. Genelde 4 renk baskı ve selefon uygulanabilmektedir. Serigraf baskılı etiketler; Dış ortamlarda mümkün olduğunca kullanım imkanı vermektedir. Tek renk ve 4 renk olarak baskı yapılabilmektedir. Damla etiketler, Baskı yapıldıktan sonra, şeffaf kimyasal bir madde ile damla şekli verilmektedir. Tüm ortam şartlarına dayanıklı olan damla etiketler her yerde kullanılmaktadır.

CD etiketleri, Grafik tasarım isteyen bu etiket basımında, tasarıma karar verildikten sonra, ofset baskı ve özel bıçakla kesim işlemi yapılmaktadır. Etiketler CD’lerin üzerine yapıştırılarak kullanılır. İstediğiniz her şekilde kare ve dikdörtgen, oval ve yuvarlak kesimli etiket baskısı yapılabilmektedir.

Etiketler iç ortam ve dış ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Adet sınırlaması yoktur, hatta ne kadar fazla adet basılırsa o oranda maliyetleri düşmektedir. Tüm etiket baskıları dört renk yapılabilmektedir. Genelde kuşe kağıt kullanılmaktadır.  Kağıt etiketlerde kullanılan kuşe, genelde 90 gr parlak kuşe veya karton kağıtlardan imal edilmektedir. Karton etiketlerde gofre, selefon ve yaldız baskı yapılabilmektedir. Etiket baskıları öncelikle grafik tasarımı aşamasında tasarımları yapılır ve bilgisayar üzerinde ölçüsü gerçekleştirilir. Etiket basıldıktan sonra ebatlara bölünür ve paketleme yapılır.

Ankara Dijital Atolye olarak, fotoğraf kalitesinde olan baskımız ve son derece hassas milimetrik kesim imkanlarımızla etiket baskılarında, üretici firma olarak hizmet vermekteyiz. Bu nedenle istediğiniz adette ve renkte etiket baskısını, piyasanın en uygun fiyatları ile size sunuyoruz.Etiket baskıları, yapıldığı tarih veya ürünün yapıldığı firmanın tanıtımı için yapılan kendinden yapışkanlı ya da yapışkansız yapılan baskılı materyallerdir. Etiketlerin yüzlerce türü ve baskı çeşidi vardır. Fakat, bugün en fazla kullanılanlar, barkodlu etiket, fiyat etiketi, içten yapışmalı etiket, şeffaf etiket, kapatıcı olan modelleridir. Herhangi bir ürünü aldığınızda üzerinde bir etiket olmasını istersiniz. O ürünün nerede ve ne zaman, kimin tarafından yapıldığını görmek tüketiciye daima kalite ve güven duygusu verir. Bu nedenle etiket baskıları ve kuşe çıkartma etiketler çok etkili reklam araçlarıdır. Hemen hemen her sektör de etiket kullanılmaktadır. Tekstilde, ürün ambalajının üstünde ,dış ve iç ortamlarda kullanılabilirler. Bu nedenle her tür etiket baskıları her ebatta yapılabilmektedir. İstenilen her şekil ve büyüklükte etiket baskısı yapılabilmektedir. Kare etiket baskısı, dikdörtgen, yuvarlak etiket baskısı olmak üzere kesimli etiket baskıları vardır. Üstelik, etiket basımları iç ortamda ve dış ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her iki şarta göre baskı yapılabilmektedir. Etiket baskılarında istediğiniz adet baskı yaptırabilirsiniz fakat, ne kadar çok adet bastırırsanız maliyetler düşer ve daha hesaplı olur. Önemli olan, grafik tasarım uygulamasıdır. Grafik uygulaması ile  etiketlerde harikalar yaratır. Renk ve model seçenekleri yapılan işin havasını yüzde yüz değiştirir. Yapışkanlı yapılan etiket baskıları, 1. hamur ya da kuşe kağıttan 4 renk ofset baskı veya serigraf uygulaması ile basılırlar. Serigraf baskı ile yapılan etiket baskılarında dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Damla etiketler, baskı yapıldıktan sonra üzerine sürülen bir kimyasal ile şeffaf ve damla şeklini alırlar. Dış ve iç ortamlarda kullanıldıkları gibi, tekstilde de kullanılırlar. Tüm etiket baskıları 4 renk ofset veya serigraf baskı ile yapılır. Genelde 90 gr. parlak kuşe kağıt kullanılır. Etiket baskılarında ilk olarak grafik tasarım yapılır. Daha sonra ofset baskı yapılır. Eğer adet az ise serigraf baskı yapılır, daha sonra ebatlara bölünerek kesim işlemi yapılır ve paketleme işlemine girer. İstanbul baskı matbaa olarak etiket baskılarında ve kuşe çıkartma etiket baskılarında her tür baskı işlemi ile hizmetinizdeyiz. Az ve çok adetlerde işimizin kalitesini ve etiket baskı fiyatlarını almadan baskı yaptırmayın.

Ankara Etiket Baskı Tasarımının Püf Noktaları Nelerdir?

♦ Etiket baskıları ürünün üzerinde fiyat etiketi olarak yapışacaksa tasarımda bu ayrıntıyı unutmayın♦ Şık ve dikkat çekici tasarımlar yapın bazı firmalar etiketlerin tasarımını beğendiği iş yerlerinde ve bilgisayarlarında kullanmaktadır. ♦ Tasarımlarınızı hazırlarken uygun etiket baskınız için uygun ölçüler seçmeye özen gösterin

Ankara Etiket Baskı Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

♦ Etiket ebat seçimi için kullanım alanını dikkat alınız. Eğer kullanılacak etiket baskıları dış mekanda kullanımı olur ise tasarım ve ebat uygun ölçüler de olmalı  tüm bilgileri kapsamalı büyük bir ebatta etiket baskısı yapılmalıdır♦ Etiket baskılarınızda firmanıza ait bilgiler eksiksiz olmalıdır. Firmanıza ait amblem ve iletişim bilgileri etiket tasarımınızda olmalıdır