Duratrans Baskı Ankara

Duratrans baskı nedir?

Işık geçirgenliği yüksek şeffaf plastik bir yüzey üzerine duratrans baskı yapılan ürün yüzeyi puslu, içten aydınlatmalı ve arka tarafında ışığın kullanıldığı, basılı görsel yüzeyi parlaktır. Şeffaf folyo ile kıyaslandığında duratrans baskı çok daha başarılı sonuçlar elde edilen bir baskı türüdür. Duratrans, aslında hemen her yerde karşımıza çıkan bir malzeme. Metrolarda, otobüs duraklarında, cafelerde… Işıklı bir pano içinde son derece canlı duran bu baskı şekline duratrans baskı diyoruz. Duratrans nedir merak edenler için ışıklı yüzeylerde baskının daha çok daha net ve canlı çıkmasını sağlayan, ışığı en fazla geçiren malzemedir. Plastik bir yüzeye sahiptir. İster yapışkanlı, isterseniz yapışkansız olarak kullanabilirsiniz. Duratrans baskı ile sadece reklam için değil, ev ve iş yerlerinizde de güzel dekorasyonlar yapabilmek adına kullanılmakta olan bir baskı çeşiti olmaktadır.

Duratrans baskı  nerede kullanılır?

Duratrans baskı dış mekanlarda arkadan ışık alınan yerlerde kullanım içi uygun bir baskı türüdür.

Duratrans baskı çeşitleri nelerdir?

Duratrans baskı hem iç, hem dış mekan ürünüdür ve tek çeşitten oluşur. Sadece pvc kalınlık farkı ve makinadaki baskı kalitesi farkından başka bir değişiklik bulunmamaktadır.

Duratrans baskı nasıl yapılır?

Rulo halindeki duratrans iç veya dış mekan dijital baskı makinalarına uygun şekilde konumlandırılır. Grafik tasarımı yapılmış çalışmanın baskısı ters baskı tekniği ile uygulanır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda baskıya alınır Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net bir şekilde görülebilir.

Duratrans baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

İç mekan ve dış mekan olarak basılabileceği için iç mekan olanı için organik denilebilecek su bazlı boyalar ile renklendirilir. Dış mekan da kullanılacak ise genelde solvent özlü boyalar kullanılmaktadır.

Duratrans baskıda ne tür malzeme kullanılır?

Duratrans baskı malzemesi, ışık geçirgen malzeme türüdür. Pvc kalınlığı dışında çok bir malzeme farkı göremezsiniz. Kullanılan özel bir malzemede bulunmamaktadır.

Duratrans baskı nasıl korunur?

Duratrans plastik ve diğer baskı malzemelerine oranla daha sert bir yapıya sahiptir. Biz Dijitalatolye olarak duratrans üzerine laminasyon kaplayarak baskının çizilmesini, temizlik ve bakım sırasında hasar görmesini önlemek amacı ile laminasyon kaplayarak korunmasını öneririz.

Duratrans baskı dış mekanda kullnılırmı?

Duratrans bir iç ve dış mekan baskı türüdür  Arkadan ışık almayan yerlerde kullanılmaz. Pleksi kalınlığında olmadığı içinde tabelalarda kullanılması doğru değildir. Fakat hem içte hem dışta doğru malzeme seçilmesi şartı ile kullanılabilir.