Folyo Baskı

on
Categories: Genel

Arka kısmı yapışkan özelliğine sahip olan “mat” veya “parlak” bir tür kağıt üzerine uygulanan baskı tekniği olan folyo baskı günümüzde kurumsal alanın en çok tercih edilen baskı tekniklerden birisidir. Sert yüzeyler üzerine yapıştırmak amacıyla kullanılmaktadır. Tanıtım ve reklam çalışmalarında yaygın olarak tercih edilen bu baskı tekniği, yüksek dayanıklılığı ve kaliteli baskısıyla etkin bir çözüm sağlıyor. Özellikle firma araçlarının kaplanmasında çok sık şekilde kullanımı gerçekleştiriliyor. Başka bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilmesi nedeniyle tercih edilen bir malzeme ve baskı tekniğidir. Folyonun üzerine uygulanan dijital baskı ile kurumsal reklam ve tanıtım çalışmalarında kullanımı gerçekleştirilir.

Baskı Çeşitleri

Folyo baskı günümüzde iç mekan ve dış mekan olarak 2 farklı biçimde uygulanmaktadır. İç mekan folyo baskılarında insan etkileşiminin yüksek olması sebebi ile su bazlı boya kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı ve daha güvenli bir baskı kullanımının gerçekleştirilmesi mümkün olur. Firmamızda dış mekan folyo baskısında ise yüksek dayanıklılığa önem verilmektedir. Ankara gibi kış hava koşullarının baskılardaki yüksek yıpratıcılığı, güneşin renk attırıcı etkileri nedeni ile dış mekan folyo baskılarında dayanıklılık ön planda tutulur. Bu şekilde her türlü yüzeye uygulanabilen dış mekan folyo baskılarıyla yüksek verimlilik elde edebilirsiniz. Ayrıca folyo baskılarda teknik açıdan normal folyo, cast folyo ve şeffaf folyo çeşitleri mevcuttur.

Folyo Baskı Kullanım Alanları

Folyo baskı tekniğinin geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Araç kaplama/giydirme, vitrin tasarımı, tabela, vitrin süslemesi, kampanya ve indirim yazıları, iç ve dış mekan ofis dekorasyonu gibi pek çok farklı alanda kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Kurumsal kullanım alanlarının yanı sıra evlerdeki dekorasyon çalışmaları gibi bireysel alanlarda da kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü diğer dijital baskı tekniklerine göre folyo baskıda uygun fiyatlar söz konusudur. Bu şekilde her kullanım alanına istinaden son derece etkileyici görselliklerde dijital baskı uygulamalarından faydalanabilmek mümkün oluyor. Gelişmiş baskı tekniklerinin hayal gücüyle bir araya gelerek, yüksek kalitede baskılar gerçekleştiriliyor. Bu şekilde bireysel ve kurumsal kullanım alanındaki ihtiyaçlara en yüksek kalitede yanıtların sunumu gerçekleştirilmektedir.